• (095) 061-52-84
  • (098) 669-39-77
  • Україна, Рівненська обл., м. Дубно, вул. Замкова, 51
  • Мова сайту:
  • UK
  • RU

Різновиди трикотажного полотна

Трикотажне полотно може вироблятися вручну, на спицях, або на спеціальних в’язальних машинах. В результаті використання ниток різного складу, щільності в’язання, а також переплетіння петель різними способами можна отримати трикотажні полотна різної якості. В залежності від виду полотна з нього виробляють білизну, сукні, костюми та інший одяг.

Кулірка. Загадкова тільки назва, а полотно нам дуже знайоме з дитинства. Для виготовлення цього полотна використовується панчішна в’язка. Лицьовий бік полотна гладенький, а зворотній – ні. Вироби з кулірки дуже добре тримають форму. Вони чудово тягнуться, але вертаються до первинного вигляду. В основному кулірка – це 100% бавовна. При додаванні ниток віскози або поліестеру виріб отримує додаткові позитивні властивості: він не зминається і стає більш еластичним. Кулірка використовується для пошиття спідньої білизни, футболок, легких суконь.

Інтерлок. Це полотно теж виробляється з бавовни, але більш еластичне, ніж попереднє. Інтерлок однаково виглядає з обох боків. Одяг з інтерлока виходить більш теплим і м’яким. З такого полотна шиють спортивний та дитячий одяг.

Велюр. Це полотно має м’яку та пухнасту лицьовий бік і зворотній, без ворсу, але м’який. Вироби із цього полотна приємні на дотик, з нього виробляють дитячий і домашній одяг. Полотно відрізняється високою зносостійкістю, добре тримає тепло.

Футер. Трикотажне полотно, має гладеньку поверхню. Зворотній бік має начіс. Виробляється з бавовни, стійке до скочування, але має один недолік: воно схильне до усадки. Тому прати вироби з футеру треба при температурі 30 градусів.

Масло. Для виробу цього полотна використовується поліестер. Полотно дуже приємне на дотик, має відмінний естетичний вигляд: ніжне, має здатність гарно укладатися в складки. Масло може бути одного кольору або різнокольоровим. Дуже часто використовується для пошиття жіночого одягу різного призначення. З такого полотна шиють літні сарафани і сукні, спідниці, блузки, туніки і ошатні сукні. Полотно дуже гарно тримає форму, не зминається і не потребує прасування.

Джерсі. Щільне трикотажне полотно, що виробляється з вовняних ниток з додаванням віскози, поліестера, бавовни та інших ниток. Використовується для пошиття теплого одягу, може бути однотонним або з різноманітними прінтами.