• (095) 061-52-84
  • (098) 669-39-77
  • Україна, Рівненська обл., м. Дубно, вул. Замкова, 51
  • Мова сайту:
  • UK
  • RU

Як доглядати за трикотажними виробами

Вироби з трикотажу практичні та мають естетичний вигляд. Для того, щоб вони довго залишалися гарними та не втрачали своєї форми, при пранні та прасуванні треба дотримуватись деяких правил.

Під час прання трикотажних виробів варто уважно розглянути інформацію, яка зазначена на вшивній етикетці. Етикетка має позначки про температурний режим прання, чи можна віджимати виріб у пральній машині. Пральні порошки для прання трикотажних виробів треба обирати відповідно до складу ниток полотна. Різні по кольорах трикотажні вироби бажано прати окремо, щоб не сталося налипання кольорових ворсинок до більш світлого виробу.

Трикотажні вироби не можна замочувати довше, ніж на 20-30 хвилин. При замочуванні варто дотримуватися температурного режиму. Щоб позбутися плям на трикотажному одязі, треба зробити концентрований розчин миючого засобу. Уважно та обережно обробити розчином всі плями, які є на виробі, і залишити на 15-20 хвилин. Після того випрати трикотаж як зазвичай.

Сушити трикотажні вироби краще на горизонтальній поверхні, розклавши на рушник. Висушений трикотаж обережно попрасувати через тканину, якщо це необхідно. Вироби з ворсом краще прасувати із виворітного боку. Не можна прасувати рельєфні візерунки, щоб вони не втратили форму.

Якщо на вшивній етикетці вказано, що виріб треба піддавати хімчистці, прати в домашніх умовах його не можна. Особливо це стосується трикотажних виробів, комбінованих з хутром, шкірою або замшею.

Якщо при виконанні всіх рекомендацій на виробі все ж-таки з’явилися катишки, їх можна легко позбавитися. Це можна зробити звичайними ножицями або спеціальною машинкою, яку можна придбати в магазині побутової техніки. Легко видаляються катишки з вовняного, бавовняного та віскозного полотна. Трикотажні вироби з синтетичних ниток найбільш схильні до скочування, катишки на них стійки і дуже важко видаляються. Найбільш стійким трикотажем до скочування є полотно з бавовни із додаванням поліамідної нитки.

При правильному та дбайливому догляді вироби із трикотажу прослужать довго та будуть виглядати бездоганно.